301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
21 Mart 2015 - Cumartesi 17:27 Bu yazı 2843 kez okundu
 
TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA
Bülent Alpagut
 
 

 

                                             TAVŞANLI’NIN SPORDA ALTIN ÇAĞI VE TAKTAK HOCA

                                                                  Bülent Alpagut

                                                              Gazeteci Araştırmacı Yazar

                                                                 Kütahya

                                                              Gazeteciler Cemiyeti Üyesi

 

          Tavşanlı ‘nın hiç altın çağı olmamış mıdır? Olmaz mı? Ama bunu bilenlerin sayısı azalmakta,bilmeyenlerin sayısı artmaktadır.Biz gazetecilerin görevi unutma hastalığını tedavidir.Nasıl tedavi edeceğiz? Yazarak,çizerek….

          Hele hele araştırmacı  iseniz bu daha da zordur.Yemeği yemek kolaydır.Hazırlamak zordur.Yemek nasıl emek isterse  bir konuyu enine boyuna araştırmak,incelemek,bilgi toplamak,arşivi karıştırmak zaman ister……….

          Tavşanlılı  sporda altın çağını yaşamış mıdır?Yaşamıştır.Bakınız Tavşanlı’da Basketbol,Voleybol,Kros,güreş var mı? Bir zamanlar vardı.Varlığı ile her zaman gurur duyduğumuz GLİ  Müessesesi  sayesinde  sportif dallarda adımızı duyurduğumuz o güzel yıllarda bir efsane müdür vardı.İşte bu müdür Türkiye’de ilk İlçe Gençlik ve Spor Müdürü ünvanlı Taktak Hoca’dır.Yani öğretmen İhsan Tandoğan’dır.Halkımızın büyük çoğunluğu O’nu Taktak Hoca olarak bilir.Beni Bülent Alpagut diye değil de Bülent Hoca olduğu gibi.

          Taktak Hoca  göreve başladığı günden ayrıldığı güne kadar 6 yıl  dolu dolu yaşamış biridir.Ben O’nun döneminde Ankara’ya en çok gidenlerden biriyim.Gençlik ve Spor Genel Müdürü Nazillili Tevfik Sarpkaya’yı,Etibank Genel Müdürü Suha Nizamoğlu’nu,TKİ Genel Müdürü Yusuf Çebi’yi ,İçişleri Bakanlığı’nda,Sağlık Bakanlığı’nda,Orman Bakanlığı’nda.TEK Genel Müdürlüğü’nde üst bürokratları O’nun sayesinde tanımıştım.Taktak Hoca 5-6 kişilik heyetlerde hep sözcümüzdü.Konuyu o açar,sorunları o masaya yatırırdı.Ben en çok konuşanlar listesinde ilk on arasında olmama karşın Taktak Hoca ‘yı ittirir,arkasına saklanırdım.Şu Timur’un fil hikayesinde olduğu gibi.Ne olur ne olmaz.Bir ters durumda hedef Taktak Hoca olsun isterdik.Çünkü O işin içinden çıkmasını bilirdi.

           Bir gün ZAMANIN GÜÇLÜ ADAMI Doç.Dr Mustafa Kalemli Kütahya Valisi’ne:” Sayın vali Tavşanlı’dan Taktak Hoca gelecek.İlgilen” demiş. Biz de gittik.Özel Kalemdeki ilgili :” Randevunuz var mı?” demişti.Taktak Hoca da kimliğini vermişti.Bekliyoruz ne çağıran ne ilgilenen var.Taktak Hoca sinirlendi ve ilgiliye ne zaman içeri gireceklerini sordu.O da sayın valinin sadece Taktak Hoca ile randevusu var.İhsan Tandoğan diye bir kayıt bulunmuyor.Kusura bakmayın demez mi? Taktak Hoca :” Taktak Hoca benim” demiş ve özür dilemişler bizi içeri almışlardı.

           Ne zaman başımız sıkışsa Ankara’nın yolunu tutardık.Linyitspor’a para mı gerekli? Doğruca TKİ genel Müdürü’nün makam odasının kapısını çalardık.Ne zaman stat sorunumuz var? Gençlik ve Spor  Genel Müdürü’nün yanındaydık.Taktak Hoca ile Tavşanlı’nın tüm sportif dallarının sorunları adeta birbiriyle özdeşleşmiştir.Yeri gelmiş Taktak Hoca yeni aldığı ayakkabılarıyla Ada Stadı’nın çimlerini sulamıştır.Yeri gelmiş yapılan açık tribünlerin inşaatı sırasında nöbet tutmuştur.Yeri gelmiş yıktırılan kapalı spor salonu Mülayim Kırı’ndan sızan yer altı sularından olumsuz etkilenmesin diyerek kanal kazdırmış,oluk döşettirmiştir.Yeri gelmiş Mülayim Kırı’nda bazı kendini bilmezleri bir ahlak polisi gibi  takibetmiştir.Taktak Hoca zamanın Gençlik ve Spor Bakanı Yüksel Çakmur ile,zamanın belediye başkanı Enver Girgin ile çalışmıştır.Taktak Hoca zamanın güçlü adamı İçişleri Bakanı Doç.Dr.Mustafa Kalemli’nin Ada Stadı’na helikopterle inmesini dahi eleştirmiş,altı okkalı bir müdürdür.

         Tavşanlı Kapalı Spor Salonu’nda olimpik ölçülerde iki güreş minderi vardı.Bu minderleri çok peşine düşüp te başka yerlere kaçırmak isteyenlere de Taktak Hoca fırsat vermemiştir.Bu minderler ünlü güreşçilerin teriyle ıslanmıştır.Türkiye Serbest Güreşleri dörtlü finalini Tavşanlı’ya aldırtan da odur.Hamit Kaplan hizmetleri taktir ederek Taktak Hoca’ya şilt bile vermişti.Vehbi Emre Güreş Turnuvası’nda Küba ve Çin Milli Güreş Takımları Tavşanlı’ya nasıl getirilmiştir?Tavşanlılı güreşseverler güçlü serbest güreş elemanlarını zevkle izlemişlerdi.Bu ünlü milli güreşçilerin karşısına kimler çıkmıştı? Linyitspor Kulübü’nün güreşçileri.Taktak Hoca Tavşanlı’da görev yaptığı yıllar içinde açtığı kurslarda 33 futbol hakemi,12 voleybol hakemini Türk Sporu’na kazandırmıştır.Efes ile anlaşılarak Tavşanlı’da basketbol kursu bile açılmıştır.Tavşanlı’da kros ta vardı.Kroscu da.Maratonda Türkiye 2.cisi Mehmet Dural’ı Tavşanlı çıkarmıştır.İlçeye Linyitspor ile karşılaşmak üzere gelen tüm futbol takımlarını tanıtıcı bilgileri Taktak Hoca hazırlamıştır.Hazırlanan bültenleri şeref tribününde oturanlara,basın mensuplarına bizzat taktim etmiştir.Taktak Hoca 1972 yılında hizmete açılan kapalı spor salonuna Atatürk Kapalı Spor Salonu adını vermek için az mı çaba harcamıştı?Bugün bile bir gerçeği kimse örtemez.Yıktırılanr Kapalı Spor Salonunun yıkımına neden olan Mülayim Kırı’ndan gelen  yer altı sularıdır.Yeraltından gelen sızmalardır.Taktak Hoca bunu önlemek için elinden geleni kendi imkanlarıyla yapmış ama hakkından gelememiştir.Yoksa bu bina kesinlikle zamana direnirdi. Taktak Hoca kapalı spor salonunun ısıtılması için neler çekmiştir? Allah razı olsun dev müdür yardımcısı Ravi Hacıalioğlu’nun katkıları gözardı edilemez.Ravi Bey Taktak Hoca’nın ricalarını kırmamış,daima desteğini veren değerli bir insan olarak unutulmayacaktır.Yemin ediyorum Taktak Hocalı günleri arıyorum.O demir ve kadife yumruklu bir müdürdü.Korkusuzdu.o’nun gibi bir babayiğit müdür gösterin gidip elini öpeceğim.

     Dikili’den beni hep arar.Konuşur sohbet ederiz.Zaten bundan böyle telefon faturamı O’na ödetmeyi düşünüyorum.Bana Linyitspor için bakın neler söyledi:” Linyitspor bugün hiç hak etmediği yerdedir.PTT l.Ligi’nde 4 yıl kalabilmiş,Kasımpaşa,Göztepe gibi ekipleri bir aşağı lige itmiştir.Bu gidişle Türkiye 3.Milli Ligi’ne düşecektir.Ama yeni bir ruh,yeni bir heyecan,birlik ve beraberlik Linyitspor’u tekrar düştüğü lige veya bir      üst lige geri getirebilir.Ama inanmış bir yönetim,aslan yürekli futbolcular ve para şart.” Kendisine yürekten katılıyorum. Bazen zaman tüneli geri gelsin.Zaman dursun ve Linyitspor yeniden aramıza katılsın diyorum.Olamaz mı?

      Laf açılmışken bir doğru ve bir yanlıştan söz etmek isterim.Doğru olan sayın milletvekilimiz Prof.Dr. Vural Kavuncu’nun gayretleriyle ilçemize kazandırılacak olan 1000 kişilik kapalı spor salonunun yeri.Bu salon Orman İşletme Müdürlüğü arkasında,Orman Camii karşısına yaptırılacak.İhale ediliyormuş.Yanlış olan ise inşaatı devam eden Mülayim Kırı’na bir kılıç gibi saplanan diğer kapalı spor salonu.Yanliştan dönmek erdemdir.Bu inşaatı yıkmak ta doğru olanıdır.Bu inşaatı yıkacak olanları alkışlarım.Çünkü yanlış yere inşa edilmektedir.Yanlıştan dönme zamanıdır.Gelin Mülayim kırını daha fazla yıpratmayalım.Yanlıştan dönelim.Sayın milletvekilimiz ve sayın belediye başkanımız lütfen buna izin vermeyin.Çünkü Mülayim Kırı yıktırılan öteki spor salonu gibi bu yeni salonu da bir gün yıkacaktır.Çünkü binaları yıkan sudur,su sızıntısıdır ve nemdir.Bu da Mülayim Kırı’nda mevcuttur.Eski İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Taktak Hoca bile kilometrelerce uzaktan” Yanlış” diyor.Ben de öyle.Kimbilir daha kimler bizim gibi düşünüyor.Biz yatırımlara karşı değiliz.Ama doğru yerde inşa edilsinler diyoruz.mige geri getireb

 

 

 

 
Etiketler: , , , , , TAVŞANLI’NIN, SPORDA, ALTIN, ÇAĞI, VE, TAKTAK, HOCA,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Kasım 2019
OLUMLULAR VE OLUMSUZLAR
66 Okunma.
25 Ekim 2019
BAKALIM BUNDAN SONRA KAÇ LOJMAN SATILABİLECEK
176 Okunma.
14 Ekim 2019
GLİ’NİN 2O. MÜDÜRÜ RECEP ÇELİK
153 Okunma.
04 Ağustos 2019
TAVŞANLILI UYANIK OLMALIDIR
623 Okunma.
26 Temmuz 2019
Tavşanlı'da böyle bir müze var
303 Okunma.
13 Temmuz 2019
TÜM DERNEKLER BİR ÇATI ALTINDA TOPLANMALIDIR
318 Okunma.
05 Temmuz 2019
KAZIM BAYRAM BELEDİYE BAŞKANI OLSAYDI
223 Okunma.
16 Haziran 2019
Bu hafta kaleme aldıklarım
358 Okunma.
12 Mayıs 2019
DAHA YAŞANILABİLİR BİR TAVŞANLI
414 Okunma.
12 Mayıs 2019
BU PROJELER HAYATA BİR GEÇİRİLSİN
156 Okunma.
17 Nisan 2019
GENEL VE YEREL SEÇİMLERDE REFERANDUMLARDA
528 Okunma.
14 Nisan 2019
BELEDİYE VE YEREL SEÇİMLER
916 Okunma.
07 Nisan 2019
Paye ve Lakap
782 Okunma.
20 Mart 2019
TAVŞANLI’NIN KAZANCIDIR
908 Okunma.
19 Şubat 2019
SAYIN KAVUNCU ‘NUN ÇABALARINI BİZ BİLMESEK TE ALLAH BİLİYOR
1112 Okunma.
12 Şubat 2019
TAVŞANLI’DA İZ BIRAKAN ABDULLAHLAR
641 Okunma.
25 Ocak 2019
Muhtarlık
1156 Okunma.
08 Ocak 2019
ÖNEMLİ OLAN ÜRETMEK
830 Okunma.
08 Ocak 2019
DÜNYA MADENCİLER GÜNÜ
606 Okunma.
11 Aralık 2018
KÜTAHYA’DAN NE HABER
1659 Okunma.
12 Ekim 2018
BİR ÇOK YERDE YERİN ALTINA GİREBİLİRİZ
2328 Okunma.
07 Ekim 2018
DÜŞÜNDÜĞÜNÜ HAYATA GEÇİRMELİDİR
961 Okunma.
22 Eylül 2018
EFSANELER DE ERİR
1308 Okunma.
14 Eylül 2018
CEVİZ KONUSUNDA KONUŞAN BİRKAÇ KİŞİ VARDI ARTIK ONLAR DA HAYATTA DEĞİL
1138 Okunma.
31 Ağustos 2018
KARTAL HEYKELİ VE BU KONUDA YAŞANANLAR
1191 Okunma.
11 Ağustos 2018
CÜNEYT ÇAKIR’IN ALNINDAN ÖPTÜĞÜ
2058 Okunma.
24 Temmuz 2018
MANUEL TERAPİ VE TAVŞANLI’DA BİR BÜYÜK USTA
1743 Okunma.
18 Temmuz 2018
TAVŞANLI MARKALARINI ÇOĞALTMALIDIR
803 Okunma.
11 Temmuz 2018
YAŞA BE MEHMET HARMANCIKLIOĞLU
1007 Okunma.
05 Temmuz 2018
BU HAFTAKİ KÖŞE YAZILARIM
1111 Okunma.
02 Temmuz 2018
ARTIK PROF. DR. CEMAL SARICAN YOK
1532 Okunma.
13 Haziran 2018
HOŞ GELDİN EGEMEN
1671 Okunma.
09 Haziran 2018
İŞ ADAMI AHMET BAŞ GELENEĞİ BOZMADI
997 Okunma.
09 Haziran 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
771 Okunma.
03 Haziran 2018
“EVET HAYIR VE TERCİH SÖZCÜKLERİ
988 Okunma.
23 Mayıs 2018
MUSTAFA GÜLER ALT YAPIYA DEĞİL DE ÜST YAPIYA EĞİLSEYDİ
1249 Okunma.
15 Mayıs 2018
TAVŞANLI ADLİYE SARAYI 16 YAŞINA BASTI
1680 Okunma.
13 Mayıs 2018
TAVŞANLI SEVDALISI BÜYÜKELÇİ ÖKEM
1140 Okunma.
07 Mayıs 2018
BÜYÜKELÇİ ÖKEM
975 Okunma.
12 Nisan 2018
POLİS GÜNÜ VE “ ADAM GİBİ ADAM “ POLİSLER
1128 Okunma.
04 Nisan 2018
PROF. DR NECMETTİN ERBAKAN
867 Okunma.
30 Mart 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1043 Okunma.
30 Mart 2018
TAVŞANLILI OLARAK BU YILDA YANİ 2O18 YILINDA NELERE TANIK OLACAĞIZ
850 Okunma.
30 Mart 2018
2O16 YILININ SONU İLE 2O18 YILININ BAŞINDAN HATIRLATMALAR
864 Okunma.
30 Mart 2018
HAKK’A YÜRÜYENLER
1003 Okunma.
30 Mart 2018
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ AYRILIRKEN ÜZGÜNDÜK YENİ MÜDÜRÜMÜZ HASAN BAŞYİĞİT İLE SEVİNDİK
864 Okunma.
30 Mart 2018
A R K A D A Ş V E A R K A D A Ş L I K L A R
728 Okunma.
29 Mart 2018
HALKA SORMAK ZORUNDAYIZ
899 Okunma.
29 Mart 2018
CEMRELER SIRAYA GİRDİ
831 Okunma.
28 Şubat 2018
TOZLU RAFLARDAN ANILAR
1329 Okunma.
28 Ocak 2018
BÖYLE BÜTÇE NE GÖRÜLDÜ NE DUYULDU TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN 2O18 YILI BÜTÇESİ YÜZ MİLYON TL
1453 Okunma.
19 Ocak 2018
ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
1077 Okunma.
07 Ocak 2018
TAVŞANLI’DA KİTAPLARIN SAYISI ARTIYOR
1119 Okunma.
07 Ocak 2018
BAZEN HAKARETLER,SÖVMELER İNSANLARA İLTİFAT GİBİ GELİR
961 Okunma.
26 Aralık 2017
ALLAH RIZASI İÇİN ÇALIŞANLAR
1066 Okunma.
26 Aralık 2017
ORMANLARIYLA ÜNLÜ KÜTAHYA’YA KAĞIT FABRİKASI YAKIŞIR
880 Okunma.
03 Aralık 2017
OKULLARDA ON BİN GÜVENLİK GÖREVLİSİ PROJESİ
1111 Okunma.
12 Kasım 2017
TAVŞANLI KAFELERİNDE KİTAPLIKLARIYLA DA ANILMALIDIR
1356 Okunma.
29 Ekim 2017
FETHİ DEMİRAT’A ALLAH SAĞLIKLI ÖMÜRLER VERSİN
1332 Okunma.
12 Ekim 2017
SAYIN MİLLETVEKİLİ KAVUNCU İLE TAVŞANLI KAZAN BEN KEPÇE
1807 Okunma.
26 Eylül 2017
TAVŞANLI SÖZCÜĞÜ
1237 Okunma.
19 Eylül 2017
TARİHİ ORTAOKUL KİME EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
1251 Okunma.
07 Eylül 2017
DARISI TAVŞANLI’NIN BAŞINA OLSUN
1253 Okunma.
07 Eylül 2017
AK PARTİLİ BAŞKANLARIN TÜMÜ DE GÖREVLERİNİ BİHAKKIN YERİNE GETİRDİLER
961 Okunma.
09 Ağustos 2017
TAVŞANLI ÖĞRETMENEVİ NİHAYET
1537 Okunma.
01 Ağustos 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
2086 Okunma.
22 Temmuz 2017
EGENİN EN BÜYÜK ET ENTEGRE TESİSLERİNDEN BİRİ TAVŞANLI’DA
1858 Okunma.
15 Temmuz 2017
TAVŞANLI’DA RÜTBELİLER VE ANILAR
1459 Okunma.
08 Temmuz 2017
VEFA
1239 Okunma.
08 Temmuz 2017
BABALAR GÜNÜ VE BABALAR
1036 Okunma.
18 Haziran 2017
BİR ÇOK SAYIN KAYMAKAMA HİZMET ETTİ MUHTEŞEM BİR KALABALIKLA UĞURLANDI
1416 Okunma.
28 Mayıs 2017
Tavşanlı'da Yeni Bir Sorun
3397 Okunma.
24 Mayıs 2017
TKİ’NİN AMİRAL GEMİSİ BUZDAĞINA ÇARPTI
2740 Okunma.
20 Mayıs 2017
BÜYÜK TAVŞANLI İÇİN BÜYÜK DÜŞÜNME ZAMANIDIR
2146 Okunma.
06 Mayıs 2017
ÖĞRENCİLERE BİR KÜLAH ŞEKERE NE DERSİNİZ
1515 Okunma.
26 Nisan 2017
B A S I N
1835 Okunma.
12 Nisan 2017
MUSTAFA AYAŞLI VE İŞ ADAMI HIFZI GİRGİN
1826 Okunma.
08 Nisan 2017
TAVŞANLI BELEDİYESİ’NDEN AKILLI HAMLELER
1659 Okunma.
27 Mart 2017
SON KOMANÇİLERDEN BİRİ DAHA GİTTİ
1816 Okunma.
14 Mart 2017
İYİ Kİ DOĞDUN AHMET BAŞ DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN
1667 Okunma.
27 Şubat 2017
HER NİMETİN BİR KÜLFETİ OLDUĞUNU UNUTMAYALIM
1639 Okunma.
16 Şubat 2017
SAMİMİYET ÖZEL SAYGI GENELDİR
1433 Okunma.
08 Şubat 2017
CAMİ CEMAATINDAN DOSTLAR ISRARLA YAZMAMI İSTEDİ
1562 Okunma.
29 Ocak 2017
TAVŞANLI İLÇE OLDUKTAN SONRA 41. KAYMAKAMINI DA GÖRDÜ HOŞ GELDİNİZ SAYIN KAYMAKAM
2509 Okunma.
29 Ocak 2017
“BEN SAĞLIKLIYIM “ DİYEN BİR MADEN İŞÇİSİ YOKTUR
1417 Okunma.
20 Aralık 2016
TBMM'nin iki ağabeyi
1518 Okunma.
13 Aralık 2016
NUMAN HATİPOĞLU İLÇEMİZİN 4O.NCI KAYMAKAMIYDI
1872 Okunma.
06 Aralık 2016
İHSAN TANDOĞAN’IN ADI BİR SPOR TESİSİNE VERİLMELİDİR
1621 Okunma.
29 Kasım 2016
DEV YAYIN BALIKLARI
1960 Okunma.
06 Kasım 2016
NAMUSLU İNSANLARIN ÖLÜMÜ BİR BAŞKADIR
2392 Okunma.
03 Kasım 2016
İYİ Kİ ANALAR BİR METİN ERTEKİN DOĞURMUŞ
2320 Okunma.
26 Ekim 2016
TARİHTEN BİR YAPRAK AÇMAYA NE DERSİNİZ
1450 Okunma.
12 Ekim 2016
ARTIK KOCAÇAY BİZDEN İNTİKAM ALAMAYACAK
2228 Okunma.
02 Ekim 2016
PROTOKOL MÜDÜRLÜĞÜ
1540 Okunma.
02 Ekim 2016
AĞACA SAYGI YARADANA SAYGI DEMEKTİR
1438 Okunma.
26 Eylül 2016
TAVŞANLI’DA AMATÖR ANLAMDA BALIKÇILIK YENİDEN HAYATA GEÇİRİLMELİDİR
1856 Okunma.
16 Eylül 2016
7O BİNİ VEREN ALLAH I7O BİNİ DE VERİR
1580 Okunma.
16 Eylül 2016
BÜYÜK BAŞKANI UĞURLADIK
1367 Okunma.
16 Eylül 2016
ÜZÜM VE TAVŞANLI
1597 Okunma.
29 Ağustos 2016
BİR GAZETEDE SIK DÜZELTME VE ÖZÜR O GAZETEYİ OLUMSUZ ETKİLER VE İYİ DEĞİLDİR
1696 Okunma.
29 Ağustos 2016
S E B İ L
1516 Okunma.
28 Temmuz 2016
İKİ ASKERİ DARBE VE ANILAR
2109 Okunma.
11 Temmuz 2016
HAK DEĞİRMENDE OLUR
2112 Okunma.
29 Haziran 2016
İNŞALLAH TAVŞANLI AYAĞINA KADAR GELEN BU NİMETTEN YARARLANIR
1553 Okunma.
29 Haziran 2016
KEŞFE GİDERKEN KUMANYALARINI YANLARINDA GÖTÜRÜRLERDİ
1488 Okunma.
10 Haziran 2016
HER ÇİÇEKTEN BİR DEMET
1458 Okunma.
06 Haziran 2016
DİREN KOCA BAŞKAN SEN BİZE LAZIMSIN
2545 Okunma.
20 Mayıs 2016
43 PLAKANIN KEYFİNİ YAŞAMAK
1920 Okunma.
05 Mayıs 2016
EFSANE ŞOFÖRLERİMİZ
1930 Okunma.
01 Mayıs 2016
KAZ IM BABA
1463 Okunma.
17 Nisan 2016
YENİ OTOGAR
2030 Okunma.
07 Nisan 2016
T A R H A N A
1808 Okunma.
01 Nisan 2016
GÜVEÇ İÇİN EN İDEAL ET ERKEÇ ETİDİR
1961 Okunma.
25 Mart 2016
P T T
1742 Okunma.
16 Mart 2016
B A Ş I M I Z S A Ğ O L S U N S P O R E L Ç İ M İ Z İ K A Y B E T T İ K
1693 Okunma.
23 Şubat 2016
HER TAVŞANLILININ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFA VE HER FOTOĞRAFI ÇEKİLEN TAVŞANLILIYA İHTİYACIMIZ VAR
1775 Okunma.
21 Şubat 2016
ORTAK GÖRÜŞ
1746 Okunma.
08 Şubat 2016
NÜFUS VE TAVŞANLI’DA NÜFUS HAREKETLERİ
2032 Okunma.
02 Şubat 2016
BİR HAKİM VE AVUKAT ÇOCUĞU OLARAK BU BENİM KİŞİSEL ARZUMDUR
1764 Okunma.
18 Ocak 2016
LAKAP VE TAVŞANLI’DA LAKAPLAR
3070 Okunma.
09 Ocak 2016
2016’YA GİRELİ BİRKAÇ GÜN OLDU
1722 Okunma.
15 Aralık 2015
BİZ ÜÇ BACAKLI BİR SACAYAĞIYDIK
1875 Okunma.
09 Aralık 2015
KİM BABASINI MERAK ETMEZ Kİ
1869 Okunma.
27 Kasım 2015
İNSANI İKİ ŞEY ÖLDÜRÜRMÜŞ
2542 Okunma.
19 Kasım 2015
ARTIK ÖZ ELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ
1587 Okunma.
10 Kasım 2015
AKLIMA GELENLERDEN BİR MENÜ
2008 Okunma.
06 Kasım 2015
HAYIRLI OLSUN
1513 Okunma.
19 Ekim 2015
ÇED HER YATIRIMDA BÜYÜK SORUMLULUK ALTINDA
2626 Okunma.
12 Ekim 2015
EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAYA VE ÖZELEŞTİRİ YAPMAYA NE DERSİNİZ?
1646 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
1613 Okunma.
30 Eylül 2015
UNUTAMADIKLARIM
1466 Okunma.
30 Eylül 2015
YENİ ADLİ YIL
1685 Okunma.
09 Eylül 2015
TAVŞANLI’NIN DÜŞMAN İŞGALİNİN 93. YILDÖNÜMÜ
2005 Okunma.
04 Eylül 2015
HELALLIK DİLEMEK
1724 Okunma.
15 Ağustos 2015
TAVŞANLI’DA DEKORATİF IŞIKLANDIRMANIN BABASI RAHMETLİ BELEDİYE BAŞKANLARINDAN ENVER GİRGİNDİR
1894 Okunma.
07 Ağustos 2015
ÇUKURKÖY KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ
2421 Okunma.
22 Haziran 2015
Şucu Bucu
2521 Okunma.
21 Mayıs 2015
MOYMUL’A DİKKAT
2209 Okunma.
14 Mayıs 2015
KIRMIZI ETTEKİ AÇIĞA KOYUN VE KEÇİ ETİ ÇARE OLABİLİR Mİ
2010 Okunma.
08 Mayıs 2015
SEÇİME ÇEYREK KALA
2043 Okunma.
07 Mayıs 2015
İKİNCİ DÖNEM İÇİN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI VE
1977 Okunma.
15 Nisan 2015
Edson Arantes De Nascimento
1780 Okunma.
30 Mart 2015
FOTÖR ŞAPKA
3000 Okunma.
09 Mart 2015
HACER ABLA PİLOT ZEKİ VE FANTOM
12707 Okunma.
16 Şubat 2015
ANILARDAN BİR DEMET
2147 Okunma.
18 Ocak 2015
FUTBOL TARİHİNE ADINI KAZIYAN DÖRT GÜZİDE FUTBOL KULÜBÜ
3142 Okunma.
12 Ocak 2015
GÜNDEMDEN DÜŞMEYEN TEK KONU
3325 Okunma.
28 Aralık 2014
SARIKIZ SATILDI
2796 Okunma.
28 Aralık 2014
ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI
2331 Okunma.
21 Aralık 2014
CIZLAVET
2375 Okunma.
21 Kasım 2014
MERAK EDİYORUM
2927 Okunma.
14 Kasım 2014
TAVŞAN MI TAVŞANLI MI ?
3266 Okunma.
14 Kasım 2014
BİR JEST YAPABİLİR
1967 Okunma.
21 Ekim 2014
KİMSE LİNYİTSPOR'UN ŞAN VE ŞEREFİNE GÖLGE DÜŞÜREMEZ
533 Okunma.
20 Ekim 2014
RİCAM VAR
2680 Okunma.
09 Ekim 2014
NE KADAR EKMEK O KADAR KÖFTE
2626 Okunma.
24 Eylül 2014
Bakkallar Gibi Kasaplar Da Tarih Oluyor
3280 Okunma.
16 Eylül 2014
Aklımı Kurcalayanlar
2325 Okunma.
10 Eylül 2014
Adalet Ve Kalkınma Partisinin 2023 Hedefleri Ve Tavşanlı
2443 Okunma.
18 Ağustos 2014
TAVŞANLI BİR SEVDALISINI DAHA KAYBETTİ
2972 Okunma.
18 Ağustos 2014
8 MART 2003 VE SONRASI
2087 Okunma.
02 Temmuz 2014
ÜÇ GÜZEL İNSAN
2876 Okunma.
25 Haziran 2014
BELEDİYE MECLİSİNİN DE ONAYI YETERLİ
2272 Okunma.
17 Haziran 2014
TAVŞANLI ONLARLA GÜZELDİ
2722 Okunma.
07 Haziran 2014
BENİM BÜYÜKŞEHİRİM TAVŞANLI'YA MERHABA
2645 Okunma.
31 Mayıs 2014
TAŞERON SİSTEM KALDIRILMALI
2698 Okunma.
15 Mayıs 2014
TOPLUMSAL VE ÇEVRESEL DUYARLILIK
3083 Okunma.
10 Mayıs 2014
KARA PAZAR
2603 Okunma.
24 Nisan 2014
BAZI KONULARDAN NE KADAR HABERDARIZ
2798 Okunma.
21 Nisan 2014
5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ
2793 Okunma.
14 Nisan 2014
AŞİNA YÜZLERİ YAŞATMALIYIZ
3725 Okunma.
16 Mart 2014
SEÇMEN SEÇİMDEN SEÇİME HATIRLANIR
2631 Okunma.
02 Mart 2014
TAVŞANLI’YA BİR DÖNEM DAMGASINI VURAN SİYASİ PARTİ
4419 Okunma.
25 Şubat 2014
DOĞRUSUNU SÖYLEMEK GEREKİRSE
2512 Okunma.
13 Şubat 2014
BALIKÖY KALESİ’NİN ULUBATLI HASAN’I VEDAYA
4027 Okunma.
07 Şubat 2014
DEMİR Mİ DEMİRCİ Mİ ?
2903 Okunma.
28 Ocak 2014
HACI İBRAMLARIN ALİ İHSAN ÖZDEN
3165 Okunma.
15 Ocak 2014
2014 YILININ İLK BAŞYAZISINI ALLAH DOSTLARINA AYIRDIM
4121 Okunma.
01 Ocak 2014
CÖMERTLİKTE AĞIRLAMADA GÖNÜL ALMADA YERLERİ DOLDURULAMAYANLAR
2833 Okunma.
24 Aralık 2013
2013 YILININ EN ANLAMLI HEDİYESİ
2328 Okunma.
23 Aralık 2013
SİTEM
2453 Okunma.
10 Aralık 2013
ZAMANIN ADALET BAKANI HALEN TBMM BAŞKANIMIZ CEMİL ÇİÇEK TARAFINDAN HİZMETE AÇILAN ADLİYE SARAYIMIZIN ÜZERİNE KESİNLİKLE EN AZ BİR KAT ÇIKILMALIDIR
2557 Okunma.
28 Kasım 2013
30 MART 2014 TAVŞANLI’DA
4235 Okunma.
20 Kasım 2013
İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN
2956 Okunma.
16 Kasım 2013
NOHUT TERBİYECİLERİ
2832 Okunma.
14 Ekim 2013
İTFAİYE 299 YAŞINDA
3047 Okunma.
11 Ekim 2013
EÜAŞ TUNÇBİLEK TERMİK SANTRALI DEMOKRAT PARTİNİN TAVŞANLILILARA BİR ARMAĞANIDIR
4075 Okunma.
09 Ekim 2013
Sakarlı Hüsnü
2756 Okunma.
03 Ekim 2013
HALKIN İSTEKLERİ ÖNEMLİDİR
2086 Okunma.
28 Eylül 2013
GÜNDEMDENDÜŞÜNCEYE KADAR SÜREKLİ HATIRLATACAĞIZ
2372 Okunma.
18 Eylül 2013
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARAN ADAM
2503 Okunma.
13 Eylül 2013
KARŞIMA ALİ İHSAN ÇAKIR BAŞKAN ÇIKTI
2579 Okunma.
04 Eylül 2013
ADLİ YIL HAYIRLARA VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE
2511 Okunma.
04 Eylül 2013
TAVŞANLI BELEDİYE BAŞKANLIĞINA TALİP OLANLAR
2768 Okunma.
24 Ağustos 2013
24 TEMMUZ
2684 Okunma.
24 Ağustos 2013
GÜZEL BİR RAMAZAN TATLISI
2244 Okunma.
21 Temmuz 2013
BİRAZ DA POLYANNA OLALIM
2495 Okunma.
14 Temmuz 2013
DEVLET ADAMI SÖYLEDİYSE DOĞRUDUR
2298 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2581 Okunma.
03 Temmuz 2013
HASAN ORDU TAVŞANLI GENÇLİKSPOR MÜZESİ İÇİN TAVŞANLILARIN YARDIMINI BEKLİYOR
2345 Okunma.
21 Haziran 2013
ARKADAŞIM FEVZİ
2455 Okunma.
22 Mayıs 2013
DEPREM OLMADI MUCİZE GERÇEKLEŞTİ
2713 Okunma.
02 Mayıs 2013
TURGUT ÖZAL KALEMLİ TAVŞANLI
3062 Okunma.
24 Nisan 2013
ZAMANDA YOLCULUK
2639 Okunma.
12 Nisan 2013
YORUMA MUHTAÇ ESPRİ
3580 Okunma.
02 Nisan 2013
OLUMLU ADIMLAR
2603 Okunma.
02 Nisan 2013
GAFLAR POTLAR İNCİ DEĞERİNDE SÖZCÜKLER
2507 Okunma.
20 Mart 2013
TAVŞANLI’DAN KIRINTILAR
1288 Okunma.
02 Mart 2013
TAVŞANLILI YATIRIMA KARŞI DEĞİL AMA YATIRIM
3034 Okunma.
27 Şubat 2013
BU ÇAVUŞLAR BAŞKA ÇAVUŞLAR
3176 Okunma.
07 Ocak 2013
VİZYONUMUZ VE MİSYONUMUZ
3160 Okunma.
22 Aralık 2012
TUNÇBİLEK BELEDİYESİ YAYINLARI
3110 Okunma.
12 Aralık 2012
TAVŞANLI İLE .....
3532 Okunma.
05 Aralık 2012
Emr-i Bari Olmayınca Sanma Bir Çöp Yerinden Deprenir
3075 Okunma.
03 Aralık 2012
ÇEŞİTLİ KONULARDAN BİR AŞURE
2518 Okunma.
14 Kasım 2012
GÜLE GÜLE AHMET TURAN
3665 Okunma.
07 Kasım 2012
AKLIMA GELİVERENLER
2653 Okunma.
02 Kasım 2012
Mobese
2858 Okunma.
Haber Yazılımı