Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 12:07
 
Kırıkkaleliler Etimesgut'ta Aşurede Bir Araya Geldiler
Etimesgut'ta bulunan Ankara Kırıkkaleliler Derneği tarafından düzenlenen Aşure Dağıtım Programında birlik ve beraberlik mesajları verildi.
Etimesgut Haberi
Kırıkkaleliler Etimesgut'ta Aşurede Bir Araya Geldiler

Etimesgut’ta bulunan Ankara Kırıkkaleliler Derneği, Küçükceceli Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Mehmetbeyobası Köyü Derneği ve Ankara Engelliler Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen aşure programında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Dernek Merkezi’nin bulunduğu İstasyon Caddesi üzerinde düzenlenen aşure programına çok sayıda davetli katıldı. Aşure programında dualar edilirken kardeşlik duygusunun, birlik ve beraberliğin önemi üzerinde duruldu. Ankara Kırıkkaleliler Derneği Başkanı Zübeyde Savaş Kılıç, her yıl geleneksel olarak sürdürdükleri aşure programını bu yıl da geniş bir katılımla gerçekleştirdiklerini ve katılan tüm davetlilere gazetemiz aracılığıyla teşekkür ettiklerini belirtirken “Muharrem ayı bildiğiniz gibi aşure ayı. Biz de her yıl geleneksel olarak derneklerimiz adına aşure dağıtıyoruz. Hemşerilerimiz ve davetlilerimizle birlikte birlik ve beraberliğimizi vesile olan Aşure günümüzde bir araya geliyoruz. Buradan tüm İslam Alemine aşure ayının hayırlar getirmesini, gözyaşlarının dinmesini, herkesin huzura ve refaha kavuşmasını diliyorum” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, Hikmet Çalkan ve Abubekir Kiliç dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, kalabalık, masa ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, kalabalık ve açık hava

Kaynak: Editör: İbrahim Keskin
Etiketler: Kırıkkaleliler, Etimesgut'ta, Aşurede, Bir, Araya, Geldiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı